Niteworks Büyült

Niteworks

3150

Yeni ürün

Herbalife Niteworks Nitrik Oksit

  • L-Arjinin, L-Sitrulin ve vitaminler içerir.
  • Yüksek C ve E vitaminleri, folik asit içerir.
  • 150g, 15 porsiyon

Besin değerleri için ürün etiketi üzerindeki Besin Değerleri Tablosu'na bakınız.

Daha Fazla Detaylar

233,00 TL Kdv Dahil

Detaylı Bilgi

Niteworks nedir? Size nasıl bir yarar sağlar ?

 

Niteworks devrim niteliğinde bir beslenme takviyesidir..!!

İçeriğinde; Nitric Oxide üretimine yardımcı olan L-Arginine ve L-Citrulline’in bileşimi vardır. Yaşımız ilerledikçe Nitric Oxide üretimi yavaşlar. Halbuki Nitric Oxide kan dolaşımı ve damarların elastikiyetine çok önemli bir etkendir! Dolayısıyla; vücuttaki eksikliği kardiovasküler sağlık riskine sebep olur. Arterlerde kolesterol nedenli oluşan plakalar, damar yollarını daraltır, kan akışı azalır pıhtı geçişini engelleyebilir ve hatta kalp krizi veya felce neden olabilir.

Bilim adamları, Nitric Oxide’in hücre fonksiyonunu regüle ettiğini, arterleri genişlettiğini keşfetmişlerdir. Artan Nitric Oxide üretimi: Kalp ve Beyin gibi vücudun yaşamsal organlarına dolaşımı kolaylaştırır. Prof. Dr. Louis J. Ignarro, vücuttaki nitrik oksidin bozulmasının, kalp ve damar hastalıkları ve özellikle de hipertansiyon riskini artırdığını keşfetti. Bu keşfi ile 1998 Nobel Tip Ödülünün sahibi olan Prof. Dr. Louis J. Ignarro, kalp krizi ve beyin kanaması riskini büyük ölçüde azaltan ürünü "Niteworks™" Şubat ayından itibaren Türkiye’de satışa sunuldu. Dr. Louis Ignarro ile birlikteki Herbalife Tıp Kurulu, limon tadındaki toz karışımını NITEWORKS adı altında geliştirdi. Niteworks; Nitric Oxide in özellikle en düşük seviyeye indiği gece saatlerinde size daha fazla yaşamsal destek yaratmak amacıyla formüle edildi. HERBALIFE’a özgü; NITEWORKS patentli bu ürün, hücresel beslenmenin ötesinde asıl hedeflenen beslenme ile damarlardaki sirkülasyonu kolaylaştırmak, kardiyovasküler sağlığı korumak, vücut yaşlanmasını yavaşlatmak amacını taşımaktadır. Kalp hastalığı sadece Amerika’da değil diğer ülkelerde de bir numaralı ölüm nedeni. Dünyanın neredeyse yarısında kalp hastalığı veya kalp sorunu var. Artık her yaştan insanda görülüyor. Son istatistiklere göre sadece erkeklerde değil kadın ve çocuklarda da görülüyor. Bu çok ciddi bir sorun ve bu önlenebilir.

5-10 kilo fazlası olan insanlar ve çocuklar ile git gide daha çok karşılaşıyoruz.. Şişmanlık, şeker hastalığına da yol açıyor. Şeker hastalığı da kalp hastalığına.

Eğer şeker hastası iseniz bilin ki kalp hastası olma riskiniz de çok yüksek. Kalp hastalığı önlenebilir bir hastalıktır.

Düzensiz stresli yaşam ve beslenme tarzı, kalp krizinin erken yaşlarda ortaya çıkmasını tetikliyor.

 

Uzmanlar Uyarıyor:

1. Fazla kilolar verilmeli, fazla kilo kalbin iş yükünü artırdığından kalp yetersizliğini olumsuz yönde etkiliyor. Aşırı sıkı olmayan, uzun vadeli, dengeli bir diyetle kilo verilmesi sağlanmalıdır.

2. Karın çevresinin erkeklerde 102 santimetre, kadınlarda 88 santimetrenin üzerinde olması halinde de kalp damar hastalığı riskinin arttığını ifade ediyorlar, fiziksel olarak aktif kişilerde kalp hastalığı riski yüzde 50, inme riskinin yüzde 25 azalmaktadır.

3. Kalp-damar hastalıklarından korunmada beslenme alışkanlıkları da önemli bir yer tutuyor. Buna göre, doymuş yağ oranının azaltılması, tekli ve çoklu doymamış yağ asitleri içeren yağların oranının artırılması, besin yoluyla alınan kolesterole dikkat edilmesi, posa içeren yiyeceklerle meyve-sebze tüketiminin artırılması, şeker ve tuzun en az seviyede tüketilmesinin önemine de dikkat çekiyor.

4. Ayrıca vücut ağırlığının kontrol altında tutulması, doğru beslenmeye özen gösterilmesi, stresten uzak durulması gerekmektedir. Her yıl milyonlarca kişi kalp-damar hastalıkları nedeniyle yaşamını yitiriyor. Yanlış beslenme, hareketsiz yaşam ve sigara tüketimi bu ölümlere neden oluyor. Kalp damar hastalıkları tüm dünyada en önemli ölüm nedenlerinden biri. İstatistiklere göre her yıl 17 milyon kişi kalp krizinden yaşamını yitiriyor, milyonlarca insanın da yaşam kalitesi düşüyor. ABD’de tüm ölümlerin yüzde 42’si kardiyovasküler kalp hastalıklarından kaynaklanıyor. Ülkemizde de en önde gelen ölüm ve hastalık nedenlerinden biri olmasının yanı sıra, bu hastalığın Türkiye’de görülme sıklığının kaygı verici biçimde arttığı gözleniyor. Türkiye; Avrupa ülkeleri arasında, kalp hastalıklarına bağlı ölümlerde kadınlarda birinci, erkeklerde de beşinci sırada.

Kalp damar hastalıklarında, değiştirilemeyen bazı risk faktörleri var. İlerleyen yaş ve genetik özellikler gibi. Ancak yine de diğer önemli risk faktörlerini kontrol altına almak ve bu sayede kalp damar hastalıkları nedeniyle oluşan ölümleri azaltmak mümkün. Örneğin diyet, egzersiz ve ilaç tedavisiyle kardiyak olaylarda yüzde 50’ye varan azalma sağlanabiliyor. Koroner kalp hastalığından korunma stratejilerinin temelinde ise, öncelikle hastalığa yol açan yaşam tarzını ve çevresel faktörleri değiştirmek yatıyor!

 

İşte kalp sağlığını korumanın püf noktaları...

SAĞLIKSIZ BESLENME

Günümüzde, sağlıksız beslenme şeklinin kalp damar hastalığı üzerinde olumsuz etkilerinin olduğu artık kesin olarak biliniyor. Diyetin etkisinin araştırıldığı, agresif yağ kısıtlamasının uygulandığı çalışmalarda, ölümlerde yüzde 30-60 oranında azalma sağlandığı tespit edilmiş. Yine araştırmalara göre; doymuş yağdan fakir, lif, antioksidan, tekli doymamış yağ ve balıktan zengin beslenme tipi bizi koroner damar hastalıklarından koruyor. Omega-3 yağ asitleri içeren besinler de pıhtı oluşumunu azaltıp damar genişletici etki yapıyor. Yapılan birçok çalışmada, balık tüketimi ile kalp damar hastalıkları sonucu gelişen ölüm arasında ters orantı olduğu ortaya konulmuş. Yani beslenme şekli sadece kan yağları üzerinde değil; kan basıncı, obezite, insüline bağımlı olmayan diyabet ve pıhtılaşma sistemi üzerinde de etkili oluyor.

 

Ne yapmalı?

Kalp sağlığınızı korumak için taze sebze, meyve, balık ve lifli gıdalardan zengin beslenmeyi tercih etmelisiniz. Total yağ tüketiminiz diyetinizin yüzde 30’unu geçmemeli. Doymuş yağ tüketimini yüzde 7-10 ile sınırlandırmalı, çoklu doymamış yağ tüketimini yüzde 10, tekli doymamış yağ tüketimini ise yüzde 10-15 civarında tutmalısınız. Trigliserid düzeyiniz yüksekse alkol kullanmayın, değilse yine de alkol tüketimini kısıtlayın. Günlük tuz alımını da 6 miligram ile sınırlandırın.

Prof. Dr. Louis Ignarro Nitric Oxide için “Tanrının Molekülü” diyor. “Vücudumuz, damarlarımız ve kalbimiz için bunu üretiyor. Tanrı bize bu molekülü vücudumuzun kalp hastalığından korunması için verdi. Vücut o yüzden Nitric oxide üretiyor. Bundan faydalanmak lazım. Ürettiğimiz Nitric Oxide’i kontrol edebiliriz. Nitrik oksit üretimini formüle edebiliriz. Bunu yaparsak sağlığımızı koruyabiliriz. ” diyor ve ekliyor “Nitric Oxide’i kimyasal olarak değil ama çalışırken görebiliriz. Elinizi yukarı kaldırıp yumruğunuzu sıkın. Eliniz beyazlayacaktır. Niye? Çünkü bu durumda eldeki damarlarda Nitric Oxide azalır. Elinizi aşağıya indirdiğinizde el tekrar kızarır. Niye? Çünkü elinize kan akısı artıyor. Kan akısını arttıran ne? Nitric Oxide. Fazla kilolu insanlar, şeker hastaları bunu yapamazlar, aşağıya indirdiklerinde elleri hemen kızarmaz. Çünkü vücutları yeteri kadar Nitric Oxide üretmez. 10 kilo fazla kilonuz bile olsa bu, vücudunuzdaki Nitric Oxide üretimini azaltır.

Citrulline vücutta hücrelerin içinde Arginine dönüşür.Bu da hücrelerin içinde daha çok Arginine ürettiğimiz ve daha çok Nitric Oxide ürettiğimiz anlamına gelir.

Ayrıca Antioksidanlar var. Bu da vücudumuzda daha çok Nitrik oksit üretimi sağlar. Antioksidanlar Nitric Oxide’i korumaya alıp daha verimli çalışmasını sağlar. Nitric Oxide vücutta fazla yaşamaz. Ama antioksidan alarak Nitric Oxide’in vücutta daha uzun yaşamasını sağlarsınız. C vitamini, E vitamini antioksidandır. Bunlar da Niteworks’un içinde var. Bunlar nitrik oksit üretimini arttıran faktörlerdir.

Ayrıca Taurine diye bir amino asit var. Bu vücutta en çok bulunan amino asittir. Özellikle bebeklerde ve çocuklarda Taurine büyümeyi etkiler ve Nitric Oxide formasyonunu etkiler. Bu amino asit balık, et gibi gıdalardaki proteinlerde vardır. Nitric Oxide formasyonunu artırmakta rol alır. Yani vücuttaki bir takım mekanizmaları korumakta kullanılır. Çok önemli bir amino asittir. Nitric Oxide’i artırır, kan dolaşımını artırır, adale ve kaslara kan oturur. Kan gidince enerji seviyeniz artar.

Egzersiz yaparken. kalbinizi çalıştırırken kendinizi hem enerjik hissedersiniz hem de kalbi korursunuz. Bu sağlık acısından mükemmel bir kombinasyondur.

 

Kalp sağlığını korumamızın 3 yolu var.

Diyet
Egzersiz
Nitrik oksidi arttıran ek gıdalar almak.

En sağlıklı diyet Akdeniz diyeti denir. Bu ülkelerde yasayanların kalbi daha sağlıklı, uzun yaşıyorlar. Dana etini azaltıp balığı artırıp yememiz lazım. Yağsız yemek, doymuş yağ oranı az yiyecekler tüketmemiz gerekiyor.

Fazla kilo sorunu olan insanlar bilmeli ki her ne zaman paketlenmiş bir gıda alıyorlarsa, başlarına iş açıyorlar. Bir saatli bombanın üzerinde oturuyorlar demektir. Hazır gıdalardan uzak durmalıyız. Paket et, kurabiye vb gibi her tur hazır yiyecek zararlı. Etiketine bakın hidrojene olmuş yağ varsa almayın. Kısmen hidrojene olmuş yağ var diyorsa hemen bırakın, almayın. Kısmen hidrojene olmuş sebze yağı, soya yağı yazabilir. Bu soya, bitki yağı iyi tabi ki ama hidrojene olmuş yağ içeren hiç bir şeyi almayın bırakın.Onlardan yerseniz nitrik oksit üretiminizi azaltırsınız. Bu klinik olarak da ispat edilmiştir.

Antioksidan acısından zengin ürünler kullanın. Renkli sebzeler, meyveler yiyin.Antioksidanlar sağlığınıza yararlı, kalbi koruyucu yaşlanmayı geciktiricidir. Egzersiz çok önemli. Çünkü egzersiz sayesinde Nitric Oxide üretirsiniz. Vücudunuz uyurken fazla Nitric Oxide üretmez. Yürürken daha az ama koşmaya başladığınızda, yüzerken ya da bisiklete binerken daha çok üretir. Ünlü sporcu Michael Johnson daha çok Nitric Oxide üretir. Neden? Çünkü hepimizden daha çok egzersiz yapar. Eksersiz yapar, sağlıklı bir beslenme ile yaşar ve Niteworks kullanarak Nitric Oxide seviyesini maksimize edersiniz. İstenen de bu zaten. Bu vücut için çok önemli.

Vücudumuzu Nitric Oxide üretmesi için uyarmamız lazım. Bu uyarıyı nasıl güçlendiririz? Arginine, Citrulline alarak .

Niteworks ABD’de 2003 haziranında üretildi. İhtiyaç duyduğumuz kardiovasküler kaliteyi nasıl sağlayacağımız çok önemli. Niteworks hayatımızın gidişini değiştirebilecek bir keşif. Bu ürün dünyanın gidişini değiştirecek. Yaşamı uzatacak. Niteworks kalp hastalığını azaltacak, önleyecek. Hatta daha hastalık olsa bile onu geri döndürmek olanak dahilinde. Herkesin bunu anlaması çok önemli. Niteworks ve var oluş nedeni herkesin bilmesi gereken bir şey...

Niteworks sizin için doğru ürün mü? Niteworks özellikle 35 yaş ve üzerindeki kişiler ile aktif bir şekilde sporla uğraşan kişiler için faydalıdır. Aynı zamanda geceleri azalan nitrik oksit seviyelerini düzenlemek isteyen herkes için gerekli bir üründür.

Niteworks'ü nasıl kullanırsınız? Limon aromalı toz karışım şeklindeki Niteworks'ü su veya meyve suyu ile karıştırıp her gece yatmadan önce için. Niteworks aspirin gibi herkesin bilmesi kullanması gereken bir ürün...

İlaç olmadığı sadece bir gıda takviyesi olarak dizayn edildiği için direk kendi distribütörleri kanalı ile dağıtılacak.

Çok kısa zamanda Türkiye’de hızla her eve girecek herkes bilecek.

Halk sağlığı ve koruyucu hekimlik adına son derece önemli bir çalışma ve desteğinizi esirgemeyeceğinizi umuyorum.” (şubat 2006)

 

Nitric Oxide in Yararları

Damar beslenmesi yoluyla, Nitric Oxide üretimi artırılabilir ki egzersizle de damarların elastikiyeti korunur.

Uygun damar fonksiyonu için, kan damarlarının uyumlu, esnek ve genç kalmasını sağlar. Sağlıklı bir kalp damar sistemi sağlar.

Nitric Oxide çok önemli biyolojik bir ulaktır.

Dolaşımı, bağışıklık ve sinir sistemi fonksiyonunu etkiler. Dolayısıyla, vücuttaki yaşamsal organların fonksiyonu üzerinde etkindir: akciğerler, böbrekler, karaciğer, mide, beyin ve şüphesiz “KALP”.

Yaşın sağlık üzerindeki etkilerini daha iyi bir performansla geciktirir.

Sabahları daha canlı uyanmanızı sağlar.

Egzersiz ve bazı özel besinler, Nitric Oxide in vücuttaki üretimine katkıda bulunurlar. (Kuru yemiş, et, balık, bazı sebzeler, süt, süt ürünleri bunların hepsinde Nitric Oxide üretimine yardımcı L-arginin amino asidi vardır.)

Bu ürün; Niteworks Nitric-Oxide seviyesinin en düşük olduğu gece saatleri boyunca Nitric-Oxide üretimini artırmaya yardımcı olmak üzere formüle edilmiştir. Çünkü: yiyecek ve egzersizle bağlantılı olarak Nitric Oxide üretimi bu saatlerde çok düşük seviyeye iner. Ancak, ürünümüz gün içinde de kullanılabilir. Çünkü: yiyeceklerden L-arginini almak, NITEWORK den alacağımız kadar kolay değildir.

 

İçeriği

L-arginin ve L-Citrulline’nin ölçülü karışımı NITRIC OXIDE’i destekler.

Nitric Oxide seviyesini korumak için geniş bir antioksidan sistem.

Antioksidan sistemin aktivitesini artırmak için: Alpha Lipoic Acid.

Damar sistemini korumak için: Folic Acid.

Yatıştırıcı Limon Aroması.

 

Biliyor muydunuz ?

1998 de, diğer iki bilim adamıyla birlikte; DR. LOUIS IGNARRO Fizik/Tıp dalında, NOBEL ÖDÜLÜ ne layık görüldü. Keşifleri ise: Kardiyovasküler sistemde NITRIC OXIDE in önemli bir molekül olduğunu saptamalarıydı. Ayrıca DR. LOUIS IGNARRO’nun Nitric Oxide üzerine yazmış ve en çok satanlar listesinde uzun süre kalan “NO More Heart Disease” adlı kitabı bulunmaktadır.

"Niteworks™" bir ilaç değil bir gıda takviyesidir ve FDA onaylıdır.

Şu anda ABD, Kanada, Almanya, İsrail, Fransa, İngiltere, İsviçre, Avustralya, İtalya, İsveç, Hollanda, İspanya, Japonya, Tayland, Hindistan gibi pek çok ülkede kullanılmaya başlandı.

Özellikle beslenme tarzını değiştirecek önerilerle birlikte pek çok hayat kurtaracaktır.

 

Önemli ayrıntılar:

Dolaşım fonksiyonunun sağlıklı olması için; kan damarlarını kuvvetlendirir, esnekliği ve genç kalmasını sağlar.

Sağlıklı bir kardiyovaskular sistem sağlar,

Kalp, beyin ve diğer organların fonksiyonlarını destekleyen kan dolaşımını rahatlatır;

Daha iyi performans için yaşlılığı erteler,

Limon aromasının yumuşatıcı etkisiyle iyi uyuyup- zinde kalkmamızı sağlar,

Limon aromalı tozun suyla veya meyve suyuyla karıştırabilme kolaylığı,

30-günlük bir takviye...

Vücudun nitrik oksit üretimine destek olan aminoasitleri ve antioksidanları içeren bir gıda takviyesi

Geceleri alınan toz karışım

Arjinin ve sitrulin gibi vücuttaki nitrik oksit üretimini arttırdığı bilinen aminoasitleri içeren özel karışım

C ve E vitamini vücudumuzun antioksidan desteğini arttırmaktadır

Vücudun nitrik oksit üretimi ilerleyen yaşla birlikte ve özellikle geceleri düşmektedir. Vücudun ihtiyacı olan nitrik oksit desteğini dışarıdan sağlamak gerekli bir önlemdir

Nobel ödüllü Dr. Louis Ignarro tarafından özel olarak geliştirilmiştir

Uyurken vücudun nitrik oksit üretimini desteklemeye yardımcı olan tescilli bir ürün

Vücudun nitrik oksit üretimine destek olan aminoasitleri ve antioksidanları içeren bir gıda takviyesi

En etkili sonuç için, limon aromalı Niteworks™’ı su veya meyve suyu ile karıştırıp gece yatmadan önce içebilirsiniz

 

Kalp Krizine Son - Niteworks Kalp Destek Programı 1

NİTEWORKS vücutta nitrik oksit oluşmasına yardımcıdır. Geceleri uyuduktan birkaç saat sonra vücudun iç organları da dinlenme pozisyonuna geçer yaklaşık bu süreç gece yarısı 3 ila 5 arasıdır. Bu süreçte vücut nitrik oksit üretemez ve o an kalp hastası olan bir insanın kalbinin sıkışmasına ve kriz geçirmesine sebep olur. İşte bu ürün sayesinde vücut ihtiyacı olan nitrik oksidi bu şekilde depolayarak kalp krizini önlemiş oluyor.

Gece kalp krizi riskini %0 a düşürür kalp ve damarlarını inanılmaz derecede besler.

 

Değerlendirmeler

Derece 
16-03-2019

Süper

Bu ürüne başladığımdan beri rahat uyuyorum.

Değerlendirmenizi yazın!

Bir değerlendirme yazın

Niteworks

Niteworks

Herbalife Niteworks Nitrik Oksit

  • L-Arjinin, L-Sitrulin ve vitaminler içerir.
  • Yüksek C ve E vitaminleri, folik asit içerir.
  • 150g, 15 porsiyon

Besin değerleri için ürün etiketi üzerindeki Besin Değerleri Tablosu'na bakınız.

Benzer Ürünler